Předvánoční trhy – zpříjemněte si čekání na Ježíška adventním zájezdem

Také vám připadá, že období před Vánocemi patří k nejdelším v roce? Čekání na Štědrý den jako by bylo rok od roku delší. Obchodníci nám sice už v listopadu připomínají, že je čas shánět dárky, ale pořád máme před sebou téměř celý prosinec. Pojďme si tedy advent trochu oživit. Jak? Cestováním!

0
Vánoční trhy

Spojte příjemné s užitečným

K adventu neodmyslitelně patří vánoční trhy. Jejich neopakovatelná atmosféra nám každoročně připomíná, že nejkrásnější svátky roku jsou už za dveřmi. Není tedy divu, že čím dál víc lidí cíleně navštěvuje takových trhů co nejvíce, aby nasáli vůni blížících se Vánoc a nakoupili drobné dekorace nebo dárečky pro své blízké.

Ty nejkouzelnější vánoční trhy však nenajdete tady v České republice, ale za hranicemi. Některá města totiž jako by byla pro Vánoce přímo stvořena. Drážďany, Vídeň, Linec nebo třeba Budapešť jsou tím pravým místem, kam se v prosinci vydat.

A není lepší řešení než spojit příjemné s užitečným a u příležitosti vánočních nákupů dané město trochu blíže poznat.

Poznávací zájezdy a vánoční trhy v jednom

Adventní zájezdy jsou již dlouhou dobu stálicí v portfoliu cestovních agentur. Důvod je jasný: komu by se chtělo dopravovat se stovky kilometrů na vlastní pěst, když všechno za vás může zajistit profesionální šofér? Na místě se pak nemusíte zdráhat ochutnat třeba grog či jinou místní specialitu, aniž byste museli čekat, až z vás alkoholové opojení před cestou domů vyprchá.

A má to ještě další výhody: zkuste takhle před Vánoci pozvat pár známých a vyrazte jako velká skupina. Tak si výlet užijete mnohem víc a přivezete si domů nejen spoustu drobností, ale především nádherné zážitky a vzpomínky na úchvatnou vánoční atmosféru.

Kam vyrazit?

Vánoční trhy Drážďany
Vánoční trhy Drážďany

Vánoční poznávací zájezdy jsou záměrně koncipované tak, aby nebyly příliš dlouhé (bere se pochopitelně v úvahu, že krátce před Vánoci má málokdo čas na delší dovolenou), cílem je tedy zvolit takové místo, které je v dojezdové vzdálenosti. Autobusy nejčastěji míří do Rakouska (kromě již zmíněné Vídně je pro předvánoční návštěvu vhodný třeba Linec, Salzburg nebo Innsbruck), Německa (Drážďany jsou sice klasika, ale zkuste třeba Pasov nebo Regensburg), případně do Polska (Krakov nebo Wroclav vás jistě mile překvapí).

Ze vzdálenějších destinací určitě spojí za zmínku Itálie či Francie. Nepůjde sice o jednodenní záležitost, takže doporučujeme vyhradit si pro návštěvu těchto míst třeba prodloužený víkend, na druhou stranu poznáte oblíbené letní dovolenkové destinace ve zcela jiném světle.

Proč před Vánocemi na chvíli odjet

Zasněžená panoramata malebných historických center uchvátí opravdu každého. Nezapomeňte si tedy při nákupech vyhradit si čas pro procházku po kouzelně vyzdobených náměstích, uličkách, či nábřežích, navštivte místní katedrály nebo kostely a zapomeňte alespoň na chvíli na všechen stres a napětí.

Vánoční trhy
Vánoční trhy

A jestli vám letos na poznávací zájezd spojený s vánočními trhy už nezbývá čas, rozhodně si jej zapište do kalendáře na příští rok.

ZANECHAT ODPOVĚĎ