Thajsko: země dovoleným zaslíbená už na vás čeká!

Víte, která země se v posledních letech dostává do hledáčku zahraničních turistů stále častěji? Odpověď někoho možná překvapí - je to Thajsko. Tahle východoasijská země se v roce 2015 dočkala přílivu celých třiceti milionů návštěvníků z celého světa. A zájem o Thajsko stoupá i u Čechů, jen loni sem zamířilo na čtyřicet tisíc z nás. A co vy, patříte mezi ně?

0
poznávací zájezd Thajsko
poznávací zájezd Thajsko

Svěřte se do rukou profesionálů

Někdo nedá dopustit na cestování na vlastní pěst, ale většina těch, kdo vyráží na dovolenou spíše zřídka (tradičně jednou za rok o prázdninách) dává přednost tomu, když se někdo ujme role průvodce a všechno jim ukáže.

Zvláště při návštěvě tak vzdálené a exotické destinace, jako je tisíce kilometrů vzdálené Thajsko, se vyplatí poznat toho co nejvíce. Nejlepší způsob cestování, který můžeme za takovým účelem zvolit, je poznávací zájezd.

Výhody poznávacích zájezdů

Svěříte-li se do rukou odborníků z cestovních agentur, získáte hned několik jistot. V první řadě tu, že vám neunikne nic důležitého.

Poznávací zájezdy jsou záměrně koncipovány tak, aby měli návštěvníci možnost spatřit do nejzajímavější z dané lokality. Díky tomu, že jste po celou dobu v péči zkušených průvodců, získáte o každé navštívené památce přehledné informace z první ruky a navíc v českém jazyce.

Cestovní kancelář zajistí dopravu z místa na místo a také budete moci využít nároků na zvýhodněné skupinové slevy či přednostní vstupy do nejatraktivnějších míst.

poznávací zájezd Thajsko
poznávací zájezd Thajsko

Ale nemusíte se bát, že by vaše dovolená musela nutně znamenat dennodenní příliv nových zážitků, které sotva stihnete vstřebat, a už zase vyrážíte dál. Drtivá většina poznávacích zájezdů zahrnuje nejen dny plné poznání, ale také dny určené pro odpočinek, volný čas, nebo fakultativní výlety. Otázkou však zůstává, zda bude vůbec někdo mít chuť zůstávat na hotelu – byť sebeluxusnějším, o které není Thajsku rozhodně nouze – když v okolí je toho k vidění tolik zajímavého.

Thajsko…co dodat?

Co všechno tahle země tedy nabízí? Stát o rozloze Španělska, kterou obývá čtyřicet milionů lidí, samozřejmě poskytuje nespočet zajímavých zákoutí, která stojí za to prozkoumat. Nejde však jen o úchvatné pláže a exotickou přírodu se specifickým klimatem dálného východu. Do Thajska jezdíme i za zdejší bohatou historií a také místním tradičním náboženstvím, kterým je buddhismus. Pro evropského návštěvníka znamená takový buddhistický chrám opravdu netradiční podívanou.

A co teprve tradiční architektura, typická mentalita místních obyvatel, autentická atmosféra, noční život, kulinářské zážitky, nebo projížďky na slonech či návštěva orchidejové farmy… to vše dohromady představuje koktejl zážitků přímo vábící k prožití, poznání a prozkoumání.

poznávací zájezd Thajsko
poznávací zájezd Thajsko

Do Thajska i v zimě

Připomínáme, že stihnout to vše za týden je zkrátka nereálné. Pokud tedy chcete Thajsko poznat o něco důkladněji, nevolte zájezd kratší než deset dní. Budete tak mít dostatek času se aklimatizovat na nové prostředí, odpočinout si od stresu pracovních dní a otevřít se novým zážitkům.

Do Thajska lze navíc pohodlně létat i mimo turistickou sezonu (tedy během doby, kdy u nás v Evropě panuje zimní počasí).

Tak co, zkusíte letos prožít exotické Vánoce?

ZANECHAT ODPOVĚĎ