Poznávací zájezdy pro seniory (55+), nejlepší dárek pro vaše (pra)prarodiče

Možná teprve teď máte dostatek času, abyste se mohli podívat na místa, která vás už dlouho lákala. Nemusíte pracovat, vychovávat potomky, ani budovat dům. Nebo možná patříte mezi zkušené cestovatele a mnoho známých destinacích jste už navštívili. Nebo snad hledáte poznávací zájezd pro své rodiče či prarodiče?

0
Poznávací zájezdy pro seniory (55+)
Poznávací zájezdy pro seniory (55+)

Zájezd je prostě a jednoduše skvělý dárek. Nedáváte totiž pouze hmotnou věc, ale hlavně nezapomenutelné zážitky, za které vám vaši blízcí budou nesmírně vděční.

Ať je to tak, či tak, dnes vám přinášíme nápady na místa, která jsou podle nás přímo stvořená pro seniory. Poznávací zájezdy pro seniory 55+ jsou zájezdy za sníženou cenu. Tyto levné zájezdy vznikly díky spolupráci cestovních kanceláří a vlád vybraných zemí.

Itálie

Ideální dovolená pro většinu seniorů bude u moře. Dnešní doba nabízí opravdu nepřeberné množství destinací, kam se vydat. Itálii oceníte jak pro odpočinek na pláži, tak pro návštěvu známých měst a historických památek. Milovníci historie a architektury budou Itálií nadšeni, jelikož zde naleznou širokou škálu staveb, od antických, přes románské, gotické a barokní, až po moderní stavby. Naopak při procházkách po písečných plážích můžete navštívit nespočet restaurací a barů. A to vše třeba při západu slunce za obzor.

Možná vás láká proslulá Etna, pokud vám tedy nenahání strach, že je to nejvyšší činná sopka v Evropě. Pokud ji i přesto chcete vidět, pak se vydejte na východní pobřeží Sicílie. Když už na Sicílii budete, byla by škoda nepodívat se i do hlavního města Palerma. Palmy, tropická vegetace i podnebí, to vše umocňuje jeho exotický ráz. Na Sicílii se dostanete z Prahy nejpohodlnějším způsobem, tedy letecky.

Černá Hora

Naopak o něco blíže ležící Černou Horu můžete navštívit i autobusem. Černá Hora je vhodná pro všechny, kteří ocení klidnou a romantickou dovolenou. Často můžete z destinací také podnikat výlety za přírodními krásami země. Užijte si koupání v Jaderském moři, z něhož se budete kochat krásným kopcovitým panoramatem.

Řecko

A co takhle Řecko? Určitě ho někteří z vašich přátel už navštívili, nebo i vy sami. Jenže Řecko, to nabízí mnoho nezapomenutelných destinací. A nejen to, důvodů proč navštívit Řecko je několik. Dechberoucí antické památky, krásná příroda, výborné jídlo a pohostinnost místních obyvatel. Kréta, Korfu, Thassos nebo snad Rhodos? To všechno jsou ostrovy, které stojí za to navštívit.

Poznávací zájezd Řecko
Poznávací zájezd do Řecka je jistě dobrou volbou

Thassos je omýván Egejským mořem a má příjemné klima, kdy teploty nedosahují takových výšek jako například na Krétě. Thassos, někdy nazývaný „Smaragd Egejského moře“, zaujme svou bujnou vegetací, romantickými plážemi, i křišťálově průzračným mořem. Naopak Kréta vás polapí díky své rozmanitosti. Nabízí vám vysoké hory, stejně jako hluboká zelená údolí či místa podobná poušti. Krétu si zamiluje zkrátka každý, jak milovník rušného, nočního života, tak romantik toužící po klidu a pohodě. Stejně jako všechno na Krétě, i její počasí je rozmanité. V létě však nemusíte mít strach, obvykle je krásně slunečno. Při návštěvě Kréty si nenechte ujít nejzachovalejší mínojský palác Knossos.
Řecko, to však nejsou pouze ostrovy. Například Chalkidiki je turisty oblíbený poloostrov vybíhající do Egejského moře. Tento malebný poloostrov láká svými nekonečnými plážemi, bujnou zelení a barevnými květy, stejně jako mýtickou a bájnou atmosférou.

Kypr

Kypr – to je třetí největší ostrov Středozemního moře. Pyšní se především svými písčitými plážemi a jasným a slunečným počasím. Žádaným druhem zábavy jsou v poslední době výlety jeepem, při nichž můžete objevovat zapomenuté vesničky, osamocené kláštery, úkryty ptactva či vinice. Takový netradiční výlet může být zlatým hřebem, díky nemuž na Váš poznávací zájezd nikdy nezapomenete.
Také vynikající místní víno patří mezi typické produkty ostrova.

Španělsko

Seniorská sleva se vztahuje také na poznávací zájezdy do Španělska. Mezi nejnavštěvovanější destinace patří Andalusie, Costa Brava nebo La Manga. Jižní pobřeží je ideální pro strávení pohodové dovolené u moře, i široké možnosti výletů.

Madeira

Nebojíte se zaletět si trochu dál? Pak objevte nádhernou Madeiru! Plavte v Atlantickém oceánu, procházejte se hornatým vnitrozemím podél levád či se kochejte rozmanitou vegetací. V dubnu by ostrov měli navštívit všichni milovníci exotické květeny, botanici či fotografové. Koná se zde totiž květinový festival. I tuto destinaci si můžete užít v rámci seniorské slevy.

Máte tipy na některá zajímavá místa? Napište nám a my je rádí zveřejníme. 

Pokud se vám článek líbil, tak budeme velmi rádi, pokud jej budete sdílet s vašimi přáteli. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ