Proč vyrazit do Peru? Machu Picchu a další tipy

Málokterá země na světě poskytuje tak neuvěřitelnou směs fascinujících možností, jako jihoamerické Peru. Je to místo, kde ještě dnes na každém kroku vnímáte přítomnost původních indiánských obyvatel, kteří tyto oblasti obývali před tisícovkami let. Jejich vliv přetrval až do současnosti a právě on učinil z Peru to, čím je dnes: zemí, která si zaslouží naši pozornost. Nejlépe uděláte, pokud se sem vypravíte na poznávací zájezd.

0
Poznávací zájezd Peru
Poznávací zájezd Peru

Peru není jen Machu Picchu

Cestovat do Jižní Ameriky, to chce trochu odvahy a pro většinu z nás to znamená také nutnost delší dobu předem šetřit. Ale vyplatí se to. Pobyt v Peru neplánujte na méně než deset dní, vždyť jen cesta letecky sem trvá více než patnáct hodin a pokud už tu jednou budete, stojí přece za to užít i místní atmosféru a poznat zdejší kraje co možná nejlépe.

Poznávací zájezdy většiny cestovních kanceláří a agentur jsou tedy koncipované tak, aby v časovém horizontu obvykle deseti až patnácti dnů stihli návštěvníci spatřit maximum.

V Peru je k vidění tolik přírodních a historických zajímavostí, že proslulé Machu Picchu se v tom všem najednou ztrácí jako kapka v moři.

Od každého něco

Poznávací zájezd Peru
Poznávací zájezd Peru

Pokud bychom měli najít to, co Peru vystihuje ze všeho nejvíce, pak bychom hledali skutečně dlouho. Každý si z návštěvy této úchvatné země totiž odnáší něco jiného a je proto obtížné rozhodnout, zda vám v paměti utkví především nevšední přírodní scenerie, zdejší svérázná kultura, gastronomie a tradice, nebo snad vše prostupující nádech historie spojující v sobě éru španělské kolonizace a civilizaci Inků.

Především ve městech (metropole Lima, prastaré Cuzco, Arequipa a další) dýchá ta pravá historická atmosféra. Na své si zde proto přijdou opravdu úplně všichni turisté.
Zejména milovníci sportu a pořádného dobrodružství však budou úplně nadšení: štíty peruánských And totiž dosahují úctyhodných výšek kolem šesti tisíc metrů, takže jejich zlezení posouvá zážitek z trekových túr na netušenou úroveň.

Samotné Machu Picchu leží v nadmořské výšce 2430 metrů a dostat se sem po svých, to chce pěknou fyzičku a tvrdý trénink. Pokud si na takový výkon troufáte, máte možnost zvolit si jeden z poznávacích zájezdů, který právě takovou možnost nabízí. A když už jsme u té přírody – rozhodně si nenechte ujít návštěvu jednoho z nejhlubšího kaňonu světa (Colca Canyon), obklopený sopečnými vrcholy pokrytými sněhem. Pozorovat při tom kondory plachtící nad krajinou, to je zážitek, ze kterého se vám bude tajit dech.

Poznávací zájezd Machu Picchu
Poznávací zájezd Machu Picchu

Zcela jiný zážitek vám pak poskytne ubytování v peruánských komunitách. Zažít na vlastní kůži autentický život místních obyvatel, to je příležitost, kterou by si neměl nechat ujít vůbec nikdo. Žádný hotel vám totiž takovou možnost nezprostředkuje.

Peru si zkrátka zamilujete

Jak to celé shrnout? Jestli nevíte, kam na dovolenou, pak poznávací zájezd do Peru nelze než doporučit.

Každý den v Peru bude jako smršť nových zážitků, zkušeností a neopakovatelných vzpomínek. Fotografie, které si přivezete, budou představovat to nejlepší ze všech vašich alb.

Dozvíte se nesmírně zajímavé informace o historii i přírodě, rozšíříte si obzory a především poznáte místo, kam se budete chtít vracet znovu a znovu.

>>> Zde procházejte nejlepší poznávací zájezdy do Peru za nejvýhodnější ceny >>>

ZANECHAT ODPOVĚĎ