Překvapivý tip na poznávací zájezd: poznejte Norsko!

Norsko možná není úplně typickou lokalitou, kam zamířit na letní dovolenou. Během prázdnin většina z nás vyhledává spíše teplé oblasti jižní Evropy, nebo zkouší nějakou vzdálenější exotiku. Jestli jste však už tyhle klasické destinace navštívili, co tahle jednou udělat změnu a vydat se během léta naopak na sever?

0
Poznávací zájezdy Norsko
Poznávací zájezdy Norsko

Co všechno se dá v Norsku vidět

Abyste jej dokonale prozkoumali, vyberte si některý z poznávacích zájezdů z portfolia cestovních kanceláří a agentur. Jsou koncipované tak, aby turisté během několika málo dnů měli možnost spatřit to nejlepší z dané destinace a seznámili se se vším zajímavým.

Skandinávie je specifickou oblastí, v mnoha ohledech naprosto odlišnou od tradiční evropské kultury, jakou známe třeba z Itálie, Francie nebo balkánských zemí.

Návštěvníci sem míří zejména za přírodou, která zůstává nedotčená a působí dojmem, jako by se jí lidská ruka po staletí vůbec nedotkla (což je koneckonců na mnoha místech pravda). Norsko je tak nemožné si představit bez úchvatných jezer, ledovců, vysokých hor, hustých lesů a především nekonečných fjordů.

Poznávací zájezdy Norsko, Oslo
Poznávací zájezdy Norsko, Oslo

Jako ostrý kontrast k tomu všemu pak působí ostrůvky civilizace, kterou představují zdejší města – futuristická architektura, fungující infrastruktura a k tomu všemu nádech historie, která by nebyla úplná bez osudů pradávných Vikingů a také tajuplných pověstí plných trolů a jiných bájných bytostí.

Tohle se vyplatí neminout

Začneme samozřejmě již několikrát zmiňovanou a opěvovanou přírodou. Co by bylo Norsko bez fjordů?

Norské přírodní krásy

Sognefjord – nejdelší norský fjord (pyšnící se přezdívkou „král fordů“), Nærøyfjord – nejužší norský fjord (UNESCO), Geirangerfjord (UNESCO) o němž se říká, že je nejkrásnějším fjordem světa…

Poznávací zájezdy Norsko, Sognefjord
Poznávací zájezdy Norsko, Sognefjord

K tomu přidejte další možnosti: Voringfoss – největší norský vodopád, Mjosa – největší norské jezero, překrásné ledovce, horské průsmyky a soutěsky nebo slavné „trolí stěny“. Vše samozřejmě obohaceno o úchvatná panoramata.

Norská města

Určitě byste neměli minout Oslo, kde stojí za vidění historické centrum, královský palác, muzeum vikinských lodí nebo místní pevnost jménem Akershu.

Další nezopakovatelné zážitky poskytne návštěva Bergenu, druhého největšího norského město. Nabízí třeba prohlídku unikátní hanzovní čtvrti Bryggen zapsanou na seznam UNESCO, pevnost Hakon nebo proslulé rybářské trhy.

A do třetice je tu Lillehammer – zde se v roce 1994 konaly zimní olympijské hry a místní skokanský můstek od té doby těží ze zájmu turistů. Nezapomeňte však na zdejší skanzen, jedno z nejkrásnějších přírodních muzeí v celé Evropě! Milovníkům památek pak nesmí uniknout ještě Hardanger, nejdelší visutý most v Norsku.

Sečteno a podtrženo

Při výběru poznávacího zájezdu do Norska existuje v zásadě několik variant.

Můžete vyrazit třeba jen do metropole Osla a v několika dnech ji celou dobře prozkoumat, ovšem s vědomím, že ostatní krásy této severské země vám zůstaly skryté.

Nebo se vydejte čistě za norskou přírodou – spatříte překrásná panoramata a přivezete si nádherné fotografie, na druhou stranu vám však unikne možnost blíže poznat norská města a technické památky, které rozhodně také stojí za vidění.

Poznávací zájezd Norsko
Poznávací zájezd Norsko

Jestli se tedy vracet se domů s pocitem, že jste zažili, viděli, poznali a zkusili alespoň „od všeho něco“, pak se vyplatí zvolit zájezd zaměřený na komplexní poznání celé země (poznávací zájezd typu „To nejlepší z Norska“). Strávíte sice větší část dovolené popojížděním v autobusu, případně na lodi, ovšem zážitek to bude neopakovatelný.

Pokud chcete ušetřit čas, pak je možné vydat se na poznávací zájezd do Norska i letecky.

>>> Zde procházejte nejlepší poznávací zájezdy do Norska za nejvýhodnější ceny >>>

ZANECHAT ODPOVĚĎ