Mexiko zblízka – teď je ta pravá chvíle vyrazit

Na světě existuje nespočet krásných míst. Některá z nich však lákají k poznání a prozkoumání více, než jiná. A jedním z nich je Mexiko. Jestli máte rádi kombinaci tajemné exotiky, poutavé historie a překrásné přírody, pak je tahle středoamerická země jako stvořená právě pro vás.

0
Poznavaci zajezd do Mexika
Poznavaci zajezd do Mexika

Ještě jste v Mexiku nebyli? Teď je ta pravá chvíle!

Nejlepší způsob, jak Mexiko poznat, je zvolit formu poznávacího zájezdu. Nabídka specializovaných cestovních kanceláří je sice mimořádně široká, nicméně drtivá většina si dává záležet na tom, aby své klienty nepřipravila o žádné klíčové místo, které by turista v Mexiku neměl minout.

Takže ať už zvolíte kterýkoliv poznávací zájezd, většinou se lze spolehnout na to, že výsledkem bude výjimečná dovolená a příliv nových, neopakovatelných zážitků a vzpomínek. A to nejlepší? Sezona v Mexiku trvá po celý rok, tak co takhle letos porušit zažité konvence a utéct české zimě někam daleko?

Co vás čeká v Mexiku

Kdo zatím ve Střední Americe nebyl, toho čeká něco neuvěřitelného. Už jen samotný let je zážitkem sám o sobě – vždyť Prahu a Mexico City dělí bezmála deset tisíc kilometrů a cesta sem trvá minimálně dvanáct hodin. Hned vzápětí na vás zaútočí fascinující směsice nových smyslových vjemů, obklopí vás dosud nepoznané vůně, a kam se podíváte, tam spatříte něco pozoruhodného – zkrátka zažijete atmosféru tropické destinace, kde nic není takové, jako jsme zvyklí. Od této chvíle můžete každý den jen žasnout.

Poznavaci zajezd do Mexika

Místa, která si nenechat ujít

Každý turista míří do Mexika za jiným cílem. Někoho láká úchvatný svět pradávných civilizací a nemůže si tedy nechat ujít poloostrov Yucatán a jeho památky na zdejší původní mayské osídlení.

Jistě jste již slyšeli třeba o ruinách Chichen Itzá zapsaných na seznam UNESCO, které mimochodem leží v úctyhodné nadmořské výšce více než tří tisíc metrů. Připomínky dávné historie jsou nicméně v Mexiku rozesety velmi hojně i na jiných místech – zhruba padesát kilometrů severně od metropole Mexico City leží například zříceniny nesmírně významného náboženského centra Teotihuacánu. Kromě starověkých civilizací však zanechala v Mexiku své bohaté stopy i modernější historie.

Poznavaci zajezd do Mexika

Takřka po celé zemi lze obdivovat památky na koloniální éru zámořských objevů z období kolem patnáctého století (za všechny zmiňme třeba celé město Oaxaca). Ale Mexiko, to je i synonymum pro překrásnou a nespoutanou přírodu. Ať už to jsou úchvatné pláže (město Cabo San Lucas či například tropický ráj Isla Mujeres), útesy, skály, vodopády, kaňony (Copper Canyon) nebo deštné pralesy (Chiapas)… Co dodat? Snad jen, že bez fotoaparátu sem raději ani nejezděte. Ty dech beroucí výhledy a překrásná panoramata totiž budete chtít navždy zachovat v živé paměti.

Do Mexika znovu a znovu

Ve více než stomilionovém Mexiku, které je rozlohou zhruba třináctkrát větší než Česká republika, je samozřejmě nemožné spatřit všechno podstatné jen během krátkého pobytu.

I když bude každý den doslova nabitý od rána do večera, přesto budete odjíždět s pocitem, že se musíte co nejdříve vrátit, abyste zamířili do míst, kam jste se při své první návštěvě nestihli dostat.

Jedno je jisté: Mexiko si vás získá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ