Kam vyrazit za poznáním po Evropě?

Některým cestovatelům už může Evropa připadat malá, pro většinu z nás je zde ale stále spousta míst, která čekají, až je objevíme. Evropa díky své rozmanitosti nabízí široké možnosti pro poznávání. Ať už jste milovník historie a památek, nebo raději dáváte přednost přírodě a turistice, vždy si můžete vybrat ze široké nabídky, kterou skýtají poznávací zájezdy po Evropě

0
poznavaci zajezdy Benátky
poznavaci zajezdy Benátky

Sladká Itálie

Mezi země, které se zkrátka nikdy neomrzí, určitě patří Itálie. Itálie vám nabízí mnoho cestovatelských možností. Sever je nejvíce oblíbený pro lyžařské zájezdy v zimě či na jaře a také pro turistické zájezdy a toulání v horách zejména v létě. Pokud jste milovníky kultury, pak si nenechte ujít světoznámé Benátky, hlavní město Řím, popřípadě Vatikán.

Poznávací zájezd do Benátek
Poznávací zájezd do Benátek, San Marco

Benátky nabízí bohatý kulturní život, kde každý lichý rok můžete navštívit prestižní přehlídku současného výtvarného umění Biennale di Venezia. Nebo se jen tak můžete procházet městem podél kanálů a stovek kamenných mostů. Řím oproti tomu láká na světoznámé Koloseum, staré téměř dva tisíce let, při jehož návštěvě si můžete představovat dávné zápasy gladiátorů. Když už v Římě budete, určitě si nenechte ujít Pantheon, nejlépe zachovaný chrám antického Říma, postavený již v roce 27.

Více o Itálii a jejích krásách se dočtete také v našem článku zde.

Romantická Paříž

Jiným lákavým světoznámým městem je Paříž. Ve francouzské metropoli můžete obdivovat zachovanou architekturu, která zůstala po staletí nezměněna. Možná vás už dlouho lákají pamětihodnosti Paříže. Mezi ty nejnavštěvovanější patří katedrála Notre-Dame, bazilika Sacré-Cœur, Musée Louvre nebo Eiffelova věž. Přidejte se i vy k milionům lidí, kteří se po těchto nádherných místech už prošly. Vyberte si ten nejlepší poznávací záječzd do Paříže a za pár dní si již užívejte nejromantičtější město světa plnými doušky.

Poznávací zájezd do Paříže
Poznávací zájezd do Paříže, Eiffelova věž

Drsná Skandinávie – Norsko

Cestování po městech vám moc neříká a raději byste vyrazili do přírody a divočejších hor? Chybu neuděláte, když se vydáte do Skandinávie – například do Norska. Fjordy, útesy strmě padající k jezerům, nespočet vodopádů a ledovce. Navštívit můžete například Nærøyfjord, zřejmě nejužší fjord světa, který má v nejužším místě pouze 250 metrů a přitom ho obklopují hory až 1600 metrů vysoké.

Pokud se vydáte až na samotný sever Norska, souostroví Lofoty si pro vás také přichystá spoustu zážitků. Dostanete se až za polární kruh, budete prozkoumávat zapadlé rybářské vesničky či se procházet po bílých písčitých plážích. A co víc, večery na Lofotách budou nezapomenutelné díky magickým polárním zářím. Nezapomeňte rovněž ochutnat místní sušené tresky. Zkrátka a jednoduše, příroda je největším norským lákadlem.

Tajemné Skotsko

A co takhle zelené divoké pobřeží, nepřístupné hrady zrcadlící se v temných jezerech či hluboká údolí pod krásnými horami? To vše a mnohem víc vám nabízí Skotsko, jedna ze čtyř zemí Spojeného království Velké Británie. Ty dobrodružnější z vás bude lákat 153 kilometrů dlouhá turistická trasa, která vede napříč Skotskem. Pokud se vydáte z jihu na sever, postupně se budete dostávat z lehčího terénu k obtížnějším úsekům v horách. Po cestě můžete obdivovat největší skotské jezero Loch Lomond, procházet se přes divoké vřesoviště Rannoch Moor či pod úpatím nejvyšší hory Velké Británie Ben Nevis (1 344 m n.m.).

Jestliže vás více lákají skotské hrady a zříceniny, pak se podívejte například k troskám hradu Dunnottar, jenž se tyčí nad skalami divokého pobřeží. Jeho atmosféra vás zaručeně nenechá chladnými, v 17. století zde totiž byli z náboženských důvodů v nelidských podmínkách vězněni muži i ženy.

Poklidné Kanárské ostrovy

Lákají vás teplé krajiny? Pokud chcete pořádně zrelaxovat u Atlantického oceánu, pak vám doporučujeme navštívit Kanárské ostrovy. Souostroví tvoří sedm ostrůvků. Některé z nich jsou více obydlené, turismus je tam v plném proudu, a tak vám nebudou chybět žádné služby. Naopak některé ostrovy si stále zachovávají větší klid a typickou kanárskou atmosféru.

Pokud vám turistický ruch a více lidí na plážích ani ve městech nevadí, pak budou dobrou volbou ostrovy Gran Canaria či Tenerife. Jestliže hledáte o něco klidnější a menší střediska, animační programy vás nelákají a chcete se kromě koupání i vydávat do hor, pak si zaleťte na La Gomeru či La Palmu.

Evropa vám zkrátka může nabídnout tolik krás, že byste měli s jejich objevováním neměli ani chvíli otálet…

Máte tipy na některá zajímavá místa? Napište nám a my je rádí zveřejníme. 

Pokud se vám článek líbil, tak budeme velmi rádi, pokud jej budete sdílet s vašimi přáteli. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ