Ideální dovolená? Korsika! 5 tipů, jak si ji užít

Co vlastně víme o Korsice? Ruku na srdce – kdo na tomto středomořském ostrově ještě nebyl, ten asi z paměti vyloví jen útržkovité zmínky pocházející z hodin zeměpisu. Ale to je škoda! Vždyť Korsika je nejenom jeden z francouzských regionů, ale jde také o čtvrtý největší ostrov ve Středozemním moři, nabízející překvapivě víc, než byste od něj snad čekali.

0
poznávací zájezd Korsika

Nejlepší způsob, jak Korsiku poznat, je vyrazit na poznávací zájezd. Inspirujte se našimi tipy a zvolte dovolenou, která vám připraví nezapomenutelné zážitky a překrásné vzpomínky na celý život.

1. Úchvatná krajina

Korsika je zemí kontrastů. Zatímco pobřeží obklopují dlouhé pásy písečných pláží jako vystřižených z atlasu cestovní kanceláře, o pár desítek kilometrů dál už se zvedají štíty horských masivů, které lákají ke zdolání každého sportovně založeného návštěvníka.

Nejvyšší korsická hora, Monte Cinto, měří úctyhodných 2706 metrů. Dech beroucí výhled na okolní krajinu s nedotčenou přírodou plnou křišťálově čistých ledovcových jezer nebo divokých útesů se vám však naskytne i z nižších kopců. Kam až oko dohlédne, rozkládá se působivá modř okolního oceánu. Už ten pocit je jedním z důvodů, proč aspoň jednou v životě zamířit právě na Korsiku.

2. Ostrov pro sportovce

Láká vás aktivní dovolená? Korsika je sice typická středomořská oblast, kam se jezdí za teplým mořem a odpočinkem, ale na rozdíl od podobných lokalit nabízí ještě něco navíc. Možnosti sportovního vyžití jsou zde totiž opravdu nepřeberné.

Kromě horského trekingu je zvláště oblíbenou aktivitou cyklistika. Strávit v sedle svého kola několik dnů a kochat se přitom krásami půvabného ostrova, to zní skoro jako sen. Co takhle si jej splnit právě letos? Mnoho cestovních kanceláří nabízí poznávací zájezdy pro cyklisty přímo na míru, stačí si jen vybrat ten, který vám padne do oka.

poznávací zájezd Korsika
poznávací zájezd Korsika

Nezapomeňte, že na výběr dovolené pro příští sezonu není nikdy pozdě!

3. Po stopách Napoleona

Jestli existuje nějaká osobnost francouzské historie, o které snad slyšel již úplně každý, pak by jistě mezi „favority“ patřil Napoleon Bonaparte.

poznávací zájezd Korsika
poznávací zájezd Korsika

Fenomenální vojevůdce přišel na svět právě na tomto ostrově a jeho památka je zde dodnes živá. Pokud vás neoslovila nabídka sportovních aktivit, právě historie spojená například se slavnou osobností vás jistě uchvátí. Napoleonovo rodiště leží v korsické metropoli Ajacciu, což je samo o sobě nesmírně zajímavé místo. Nejen proto, že zde slunce svítí tři sta hodin ročně.

4. Už staří Římané…

Dalším důvodem, proč Korsiku hromadně navštěvují houfy turistů z celého světa, je historie ještě vzdálenější. Napoleon sice Korsiku proslavil, pravděpodobně by se tak však stalo i bez jeho přispění. Tenhle ostrov totiž přitahoval lidi odnepaměti.

Záznamy o prvním osídlení spadají tisíce let do minulosti a hlavní město Ajaccio založili Římané pět set let před naším letopočtem. Starověké památky jsou i v současnosti na Korsice jednou z dominant. Můžete si zde udělat výlet třeba do zachovalých fénických osad a „svou“ citadelu, tedy historickou opevněnou tvrz, má snad každé větší město.

5. Kouzlo Francie

A proč ještě by nás měla Korsika zajímat? Protože Francie je… prostě Francie. Ani Korsika, třebaže minulosti patřila do rukou nejrůznějších národů (naposledy to ještě v osmnáctém století byla Itálie), dnes zkrátka nezapře fakt, že už po několik staletí je nedílnou součástí Francouzské republiky.

poznávací zájezd Korsika
poznávací zájezd Korsika

A tak při návštěvě Korsiky okusíte esenci všeho, co nás na této zemi tak fascinuje – vynikající kulinářské zážitky, nesmírně milé a sympatické obyvatele, špičkové víno, nádech romantiky …

Co dodat? Nechte se hýčkat!

ZANECHAT ODPOVĚĎ