Exotické poznávací zájezdy jsou právě v kurzu – 5 důvodů, proč vyrazit

Pro každého znamená exotika něco jiného. Obecně však lze říci, že si pod tímto pojmem většina lidí představí nesmírně vzdálené destinace, kde vládnou tak rozdílná mentalita, kultura nebo třeba i gastronomie, že si zde našinec připadá takřka jako v jiném vesmíru. Tyhle kraje v sobě však mají něco, co nás neskutečně láká. A proto není divu, že obliba poznávacích zájezdů neustále stoupá. Už jste si nějaký vybrali i vy? Nabízíme 5 důvodů, proč vyrazit.

0
exotické poznávací zájezdy
exotické poznávací zájezdy

1. Starosti nechte na ostatních

Poznávací zájezdy, ať už ty exotické, nebo „klasické“, jsou skvělé v jedné věci: organizace cesty a veškeré s tím související záležitosti můžete nechat na cestovní kanceláři. Právě od toho tady přece je. Při cestách do vzdálených regionů proto většina turistů skutečně ocení, že za ně někdo bude vyjednávat s místními lidmi, zařídí ubytování a zajistí, že se v neznámém a exotickém prostředí budou cítit bezpečně a pohodlně.

Komunikace s některými národy může bát kpmplikovaná, a to nejen z důvodu cizího jazyka, ale především kvůli zcela odlišné mentalitě. Jistě jste již slyšeli vyprávění o tom, jak složité je na něčem se domluvit třeba s takovými Brazilci, kteří berou život s nadhledem, nikam nespěchají a hodinka zpoždění pro ně nepředstavuje žádnou komplikaci…

Cestovní kancelář vám také díky dlouhodobým zkušenostem může sdělit nejlepší doporučení, co, kdy a kde si nenechat ujít, kam zajít na jídlo nebo kde si dát pozor, aby vás neokradli.

Pokud jste spíše opatrní a méně zkušení cestovatelé, pak jsou takové rady opravdu k nezaplacení.

2. Je to něco naprosto jiného

Na exotické poznávací zájezdy tak rádi jezdíme proto, že jsou… zkrátka exotické. Nechceme tím nějak snižovat atraktivitu evropských lokalit – ba dokonce se domníváme, že každý z nás by měl aspoň jednou pořádně prozkoumat metropole jako Paříž, Řím nebo Londýn – ale pokud vyrazíte na dovolenou po Evropě, budete se tu cítit pořád tak napůl jako doma.

Evropská kultura postrádá kouzlo tajuplných dálek, které nás tolik láká. Právě proto stojí za to vyrazit někam dál než ke Středozemnímu moři. Protože nás čeká něco, co jsme ještě nikdy neokusili – jakási přidaná hodnota, kterou žádné místo v Evropě nabídnout nemůže.

Žádný poznávací zájezd za exotikou není obyčejný. A navíc si můžete vybírat z nesmírně široké nabídky. Poznávací zájezdy mohou být tematické: vyrazte třeba do Afriky za divokými zvířaty, vydejte se poznat prastaré kultury středoamerických indiánů, nebo odhalte tajemství buddhistických chrámů jihovýchodní Asie. Ale je toho daleko víc – fantazii se meze nekladou. Můžete tak cestovat za historií, přírodou i dobrodružstvím.

3. Nemusí zruinovat rozpočet

Cena – to bývá hlavní důvod, který lidé uvádějí jako největší překážku, proč se na exotický poznávací zájezd nevydají. Není to ale škoda? Exotické poznávací zájezdy totiž nemusí být pro obyčejného člověka nedosažitelné. Někdy stačí jen pečlivěji hledat.

Samozřejmě, že na druhý konec planety se s největší pravděpodobností nepodíváte za stejnou cenu, jako na last minute do Chorvatska, ale to ještě neznamená, že by takový zájezd musel zcela zruinovat váš rozpočet. Cestovní kanceláře často nabízejí velké slevy právě na množství zajímavých exotických poznávacích zájezdů.

4. Inspirace k nezaplacení

Tahle rada se bude hodit především umělecky založeným duším. Exotické poznávací zájezdy totiž představují jednu z nejlepších možností, jak si úplně vyčistit hlavu a přijít na jiné myšlenky.

Každý, kdo navštíví exotické destinace, při setkání se zdejší kulturou, tradicemi a zvyky po nějaké době začne uvažovat úplně jiným způsobem než dosud – a to otvírá prostor pro nekonečnou inspiraci.

Na poznávacích zájezdech se vám nabízí neopakovatelná příležitost načerpat nové nápady. Ocení to nejen profesionální umělci (fotografové, spisovatelé, malíři nebo třeba filmaři), ale i každý s umělecky založenou duší, kdo kreslí, píše nebo fotí jen tak pro radost ve svém volném čase. Z dovolené si tak přivezete nejen nespočet báječných zážitků, ale i nová umělecká díla.

5. Dovolená v zimě? Proč ne!

Exotické regiony se obvykle nacházejí na opačné polokouli, případně velmi blízko rovníku. Do destinací jako jsou jihovýchodní Asie, jižní Amerika, nebo třeba Austrálie, se proto vyplatí vyrazit během zimních měsíců.

Zatímco v Evropě panuje nevlídný mráz, sníh a bláto, kdesi daleko na druhém konci zeměkoule svítí sluníčko a vítá vás s otevřenou náručí. Nabízí se tak skvělá příležitost strávit třeba vánoční svátky na netradičním místě. Už jste někdy slavili Vánoce na pláži a dárky si rozbalovali pod ozdobenou palmou? Pro někoho to je barbarství, ale pokud odložíme předsudky a otevřeme se novým zkušenostem, můžeme být překvapeni. Takový zážitek je rozhodně k nezaplacení!

Stejně tak stojí za to zažít někde ve vzdálené cizině oslavy Silvestra. Pokud chcete být mezi prvními lidmi na planetě, kteří přivítají nový rok, můžete už teď rezervovat zájezdy na tichomořské ostrovy Samoa a Kiribati. A jestli si naopak letošní rok raději protáhnete co nejdéle, zamiřte na západ – třeba na Havaj.

Pokud však raději přece jen dáte přednost tradičním českým Vánocům, můžete si pod stromeček nadělit zájezd až v lednovém termínu. Když navštívíte destinace jako třeba Egypt, Zanzibar nebo Madagaskar právě v zimě, nejen že se vyhnete nesnesitelným horkům, ale také davům turistů.

Máte tipy na některá zajímavá místa? Napište nám a my je rádí zveřejníme. 

Pokud se vám článek líbil, tak budeme velmi rádi, pokud jej budete sdílet s vašimi přáteli. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ