Do Londýna za poznáním: tahle místa si nenechte ujít!

Londýn si nelze představit bez tradičních červených telefonních budek, dvoupatrových autobusů a černých taxíků. Ale především je to ojedinělé množství památek, které si nesmíte nechat ujít, pokud chcete s čistým svědomím prohlásit: „Byli jsme v Londýně“.

0
poznávací zájezd Londýn
poznávací zájezd Londýn

Proč do Londýna?

Pokud díváte přednost historickým pamětihodnostem (kostely, katedrály, paláce, náměstí, muzea…), přijdete si v centru města na své snad v každé ulici. Do Londýna se ale jezdí i za uměním (galerie Tate Modern, muzeum voskových figurín Madam Tussaud´s, Shakespearovo divadlo Globe), za sportem (každoročně v červnu se zde již více než sto let odehrává tenisový Wimbledon) nebo za přírodou (kapitolou samou pro sebe jsou parky Hyde park nebo St. James Park, ale třeba i londýnská zoo či akvárium).

Milovníci architektury potom nesmějí minout technické památky jako mosty (Tower Bridge) a především jeden ze symbolů celého města, tzv. londýnské oko (London Eye). Moderní architekturu reprezentuje třeba proslulá 180 metrů vysoká 30 St Mary Axe, známější jako „Okurka (Gherkin)“, která se pyšní hned několika prestižními oceněními.

A zapomenout nesmíme na nákupy (obchodní domy Harrod´s, nákupní třída Piccadilly, slavná Oxford Street a další) nebo zábavu (věděli jste například, že právě v Londýně se nachází ateliéry společnosti Warner Bros věnované natáčení filmů o Harrym Potterovi?)

Dějiny Londýna jako na dlani

Před odjezdem do Londýna doporučujeme udělat si nejdříve jasno v tom, co chcete vidět. Je totiž nereálné, abyste viděli všechno. Je tedy třeba vybírat konkrétní poznávací zájezd podle jeho tematické náplně.

Londýn je v první řadě městem historickým (vždyť jeho založení se datuje již do dob římské říše ještě před naším letopočtem), proto v programu snad žádného poznávacího zájezdu nechybí návštěva míst jako pevnost Tower (místo, kde jsou mimo jiné uloženy britské korunovační klenoty), Buckinghamský palác (který si však můžete prohlédnout pouze z dálky, neboť se jedná o oficiální sídlo britského panovníka) nebo Westminsterské opatství (tradiční místo pro korunovace a svatby a také místo posledního odpočinku řady významných osobností z britské historie, mimo jiné třeba objevitele gravitačních zákonů Isaaca Newtona).

Westminsterské opatství je součástí Westminsterského paláce, na jehož věži můžete každou hodinu slyšet odbíjet jeden z nejslavnějších symbolů Londýna: slavný zvon Big Ben.

Vyberte si zájezd na míru

poznávací zájezd Londýn
poznávací zájezd Londýn

Co dodat závěrem? Poznat Londýn během několika málo dnů, což je obvyklá délka klasických poznávacích zájezdů, není v moci žádného smrtelníka. Vždyť metropole s bezmála osmi miliony obyvatel, rozkládající se na řece Temži, má třikrát větší rozlohu než Praha. A pokud jste někdy byli v Praze, pak jistě víte, že právě „drobeček“ to není…. takže co teprve město, kde jezdí jedenáct linek metra a je považováno za jedno z nejvýznamnějších měst planety vůbec?

Je tedy logické, že ať už si vyberete jakýkoliv poznávací zájezd, zcela jistě neobsáhne všechno, co Londýn nabízí. Přesto vám můžeme slíbit jednu věc:

Londýn vás nadchne a nepustí. Budete se chtít co nejdříve vrátit znovu, abyste v prozkoumávání mohli pokračovat.

Přejeme krásnou dovolenou!

Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o vaše oblíbená místa a zákoutí Londýna… Napište nám a my je rádí zveřejníme. 

Pokud se vám článek líbil, tak budeme velmi rádi, pokud jej budete sdílet s vašimi přáteli. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ