Adventní zájezdy – Balíček vánoční inspirace přímo pro vás

Už jste uvažovali, jak nejkrásnější svátky roku letos strávíte? Plánovat Vánoce nemusí znamenat jen nákup dárků a pečení cukroví. Adventní čas lze totiž strávit také velmi netradičně - vyražte na adventní poznávací zájezd.

0
Adventní zájezd 2016
Adventní zájezd 2016

Jestli máte možnost, zkuste letos malou změnu a místo klasického shonu a zařizování odjeďte na pár dnů do zahraničí na pěkný poznávací zájezd. Předvánoční čas totiž promění většinu evropských, ale i světových metropolí v kouzelná místa s neopakovatelnou atmosférou, kterou se vyplatí zakusit na vlastní kůži.

Adventní poznávací zájezdy nejsou příliš dlouhé (nejčastěji jde o prodloužený víkend, nanejvýš týden), takže vás nepřipraví o příliš času. Obavy, že nestihnete přichystat vlastní svátky, tedy nejsou namístě. Naopak – takových pár dní mimo domov může být překvapivě osvobozující a inspirativní zkušeností.

Podívejme se tedy, jaké jsou možnosti.

Vánoce jako z pohádky

Strávit několik prosincových dnů těsně před Vánoci v zahraničí a nasávat tamější kouzelnou adventní atmosféru předvánočních trhů nebylo nikdy v minulosti jednodušší. Cestovních kanceláře a agentury každoročně rozšiřují svou nabídku a vycházejí vstříc všem zájemcům o netradiční poznávací zájezdy. Můžete se tak vydat doslova do všech koutů světa.

Adventní zájezd do Londýna
Adventní zájezd do Londýna

Kromě klasických cílů jako jsou Londýn, Paříž nebo Vídeň, jsou velmi oblíbené třeba zájezdy do baltských států. Jestli jste zatím nikdy nebyli v Tallinnu či Rize, tak napoprvé to zkuste právě během Vánoc. Budete příjemně překvapeni!

Na severu se navíc výrazně zvyšuje pravděpodobnost, že vás zastihne i sníh, takže zažijete Vánoce skutečně jako z pohádky. Pokud však dáváte přednost teplejším krajům, nic vám nebrání vyrazit třeba na jih Evropy a poznat Madrid nebo Řím. Anebo to pojměte pěkně „ve velkém“ a zamiřte rovnou do New Yorku.

To nejlepší z adventní Itálie

Vánoce jsou především křesťanské svátky, takže kde jinde je strávit, než v samotném srdci křesťanské církve, tedy přímo ve Vatikánu? Adventní Řím rozhodně stojí za návštěvu, ať už je vám duchovní rozměr Vánoc blízký či spíše vzdálenější. Trhy na náměstí Piazza Navona, úchvatně vyzdobené náměstí svatého Petra nebo vánoční strom před Koloseem… není třeba dodávat více. Itálie však není jenom Řím. Přesvědčte se třeba o tom, co může nabídnout taková předvánoční Florencie, která je úchvatná i během letní sezony. Co teprve, když se oděje do typického vánočního hávu!

Adventní zájezd do Říma a Vatikánu
Adventní zájezd do Říma a Vatikánu

Správné Vánoce jedině na severu

Pokud si Vánoce nedokážete představit bez romantických sněhových vloček, pojistěte si jejich přítomnost tím, že se jim vypravíte naproti. Tedy na sever Evropy, konkrétně do pobaltských států Estonska nebo Lotyšska. V estonské metropoli Tallinnu byl například v roce 1441 poprvé na veřejnosti odhalen vánoční strom. Existuje tedy vhodnější cíl, kam zamířit těsně před Vánoci? Do Pobaltí se na dovolenou běžně nejezdí, právě proto mají tato místa potenciál okouzlit vás nečekaně příznivým dojmem.

Lotyšské hlavní město Riga, které je zapsána na seznam UNESCO, je přitom považováno za jedno z nepůsobivějších měst na světě, které si krásou nezadá dokonce s Paříží.

A co takhle na skok přes Atlantik?

V dnešní době je možné již úplně všechno. Proč tedy nezamířit před Vánocemi na skok třeba rovnou do Ameriky? Jestli chcete prožít nezapomenutelný víkend v jednom z nejslavnějších měst na světě a po návratu obdarovat své příbuzné a přátele dárky dovezenými přímo z New Yorku, není proč váhat. Adventní New York nabízí neopakovatelný zážitek, který nelze popsat slovy – musíte ho prostě prožít.

Adventní zájezd New York
Adventní zájezd New York

Náš výběr je však samozřejmě jen orientační. Fantazii se meze nekladou, takže pokud byste raději přičichli k předvánočnímu času v Paříži, Londýně nebo v Madridu, můžeme takový zájezd jen doporučit.

Jedno je jisté: neseďte doma a užijte si předvánoční čas za hranicemi.

Rozšíříte si obzory, odpočinete si a načerpáte nové zážitky, takže budete mít co vyprávět u štědrovečerní tabule. Veselé Vánoce!

Máte oblíbená města a místa kde trávíte advent? Města, kde jsou krásné vánoční trhy? Napište nám a my je rádí zveřejníme. 

Pokud se vám článek líbil, tak budeme velmi rádi, pokud jej budete sdílet s vašimi přáteli. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ