7 důvodů proč vyrazit na poznávací zájezd

Nejste si jisti, jestli je pro vás poznávací zájezd tou nejlepší formou objevování nových koutů světa? Tímto článkem se vám pokusíme pomoci a ukázat, že tato forma cestování může být skvělým způsobem, jak poznávat krásy mnohých míst.

0
poznavaci zajezdy
poznavaci zajezdy

1. Poznáte danou destinaci a navštívíte ta nejvýznamnější místa

Cestovní kanceláře za roky fungování zajisté ví, která místa v daném městě či zemi touží turisté vidět nejvíce a kde to zkrátka nejvíc stojí za to. Poznávací zájezy vám tak umožní podívat se na místa, která jste už dávno chtěli procestovat, a třeba i na místa, o kterých uslyšíte vůbec poprvé!

2. Už nemusíte mít strach z neznámého

Cestování vás láká, ale zároveň máte možná strach, co vás tam může potkat. Cestování často vyžaduje flexibilní myšlení a jednání, ale ani to vám někdy nepomůže, pokud nemluvíte místním jazykem. Pokud tedy máte strach z jazykové bariéry, už nemusíte.

Možná se v zemi domluvíte, ale jednoduše si netroufáte vyrazit někam individuálně. Pak se přidejte k dalším podobným cestovatelům. Stručně řečeno, s nabídkou poznávacích zájezdů pro vás odpadá strach z neznámého! Proč tedy rovnou nevyrazit například do krásného Toskánska s historickými městečky zasazenými v přírodě, nebo přímo do Říma? Itálie nabízí úžasné možnosti pro poznávání.

3. Můžete využívat služby odborného průvodce

S průvodcem nemusíte mít strach, že byste se v zemi ztratili či nedomluvili. O jazykové služby je obvykle postaráno a vám tedy odpadá starost, že nemluvíte jazykem dané země. Stejně tak nemusíte mít obavy typu „co budeme dělat, když se něco stane“, protože pro krizové situace je zde také váš průvodce.

Průvodce vám navíc při zájezdech poskytuje potřebné informace či zajímavý výklad k navštíveným místům. Nemusíte tak sami nic složitě studovat z tištěných příruček či internetu, ale jednoduše se necháte vzdělávat průvodcem zájezdu.
Jestliže vy anebo vaše drahá polovička toužíte po prohlídce centra „města zamilovaných“, tedy centra Paříže, nebojte se, že by vám se zkušeným průvodcem nějaká památka unikla.

4. Máte zajištěnu dopravu

Nevíte, jak si správně vybrat a koupit letenky? Není do vaší vysněné destinace přímé spojení? Nic se neděje, prostě si ušetřete starosti a vydejte se na letecký poznávací zájezd.

Cestování po evropských destinacích byste možná zvládli, ale co když se chcete vydat do exotiky? V takové Číně či Argentině byste horko těžko cestovali z místa na místo, když máte na cestování omezený čas a navíc nemluvíte místními jazyky.

Jestliže nikam nespěcháte a chcete ušetřit nějakou tu korunu, doporučujeme vám zvolit si autobusový zájezd. Pokud chcete pohodlí, či se vydáváte do vzdálenější destinace, pak vám doporučujeme zájezd letecký. Obě možnosti najdete například u oblíbených zájezdů do Londýna.

5. Máte zajištěné stravování nebo se stravujete sami

Některé zájezdy nabízí plnou penzi, některé polopenzi či pouze snídani. Pokud máte raději volnost a flexibilitu, pak doporučujeme vybrat možnost vlastního stravování.

Jestliže se ale na dovolené o jídlo starat nechcete, pak doporučujeme zájezdy se zahrnutým stravováním. Vám už pak nezbývá nic než si rozmanitá jídla pořádně vychutnat.

6. Nemusíte se starat o program

Toužíte cestovat, ale přitom nevíte, jak si cestu naplánovat, nebo na plánování nemáte dostatek času? Pokud vám nevadí organizované cestování ve skupině, pak je mnohem jednodušší přenechat tuto práci zkušeným cestovatelům a cestovním kancelářím. Ty za vás program vymyslí.

Jelikož nabídka je na trhu opravdu široká, je zaručeno, že najdete program jako ušitý na míru právě vám.

7. Potkáte nové lidi

Cestování je také skvělý způsob, jak se seznámit s novými lidmi. Nejen, že potkáte místní obyvatele daných destinací, ale přátele si můžete udělat i v samotné cestovní skupině!

Přinejmenším několik dní budete trávit čas dohromady, a proto je zde velká šance, že si s někým padnete do oka. Navíc pokud jste doteď cestovali sami a člověk s podobnými zájmy vám chyběl, po jednom takovém zájezdu klidně můžete získat parťáka nebo parťačku na cesty, nebo i na celý život:)

Máte tipy na některá zajímavá místa? Napište nám a my je rádí zveřejníme. 

Pokud se vám článek líbil, tak budeme velmi rádi, pokud jej budete sdílet s vašimi přáteli. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ